10 PRZYDATNYCH WTYCZEK DO WORDPRESS.

Wtyczki do WordPress

Praca na platformie WordPress jest moim zdaniem łatwa i przyjemna, ale dopiero wtedy gdy się to odpowiednio opanuje. Ja pracuję już na nim od około 6 lat więc śmiało mogę powiedzieć, że mam go w małym palcu 😛 Można być biegłym w budowaniu stron opartych na WordPress, zmianach na poziomie plików CSS i HTML, ale moim zdaniem bez odpowiednich wtyczek jest to trudniejsza praca, a na pewno mniej wymierna. Odpowiednio dobrane wtyczki do WordPress, pozwolą nam automatycznie robić pewne akcje, które bez nich wymagałyby naszej np. codziennej uwagi lub “grzebania” w opcjach.

Dzięki wtyczkom poprawić możemy funkcjonowanie naszej strony czy bloga, zmieniać wygląd, modyfikować działanie, zbierać potrzebne nam informacje czy po prostu ułatwić sobie pracę. Chciałabym przedstawić Wam 10 wtyczek do WordPress bez których ja osobiście nie wyobrażam sobie już działania, bo ułatwiają mi one praktycznie wszystko 😉 Są to wtyczki z różnych dziedzin, które łącznie tworzą spójną pomoc w każdym aspekcie działania.

 

1. Yoast SEO – KLIK

Wtyczka do pozycjonowania naszej strony/bloga/sklepu. Dzięki niej już podczas tworzenia strony czy wpisu możemy tak uzupełnić pewne paramtery, żeby jak najlepiej były odczytywane one przez roboty google. Dzięki temu, nasza strona będzie lepiej widoczna i trafi na nią więcej potencjalnych odbiorców.

Obsługa tej wtyczki jest bardzo prosta i intuicyjna. Możemy dodatkowo “przeskanować” naszą stronę w kierunku nieprawidłowości, które sprawiają że gubi się ona w czeluściach internetu.

 

2. WP Statistics – KLIK

Bardzo prosta wtyczka do statystych naszej stronki. Zbiera ona informacje o ruchu na naszej stronie, możemy zobaczyć z dokładnością do dnia, ile osób odwiedziło konkretne strony i wpisy.

Dzięki temu możemy przeanalizować sobie dlaczego jeden wpis cieszy się ogromną “popularnością” a drugi podobny już nie.

 

3. Header Footer Code Manager – KLIK

Jeśli tak jak ja, nie lubicie za bardzo grzebać w plikach źródłowych strony w obawie przed popsuciem czegoś lub po prostu nie chce Wam się szukać plików itp., to ta wtyczka jest idealna dla Was. Często gęsto, aby móc korzystać np. z pixel’a facebooka czy Google Analitics trzeba wkleić fragment ich kodu śledzącego do naszego. Dzięki tej wtyczce można to zrobić szybko, łatwo i będąc pewnym, że zrobiło się to we właściwym miejscu.

Wtyczka ta, pozwala na wklejanie fragmentów kodu do nagłówka lub stopki naszego kodu źródłowego automatycznie. Można też z poziomu obsługi wtyczki, aktywować te fragmenty lub dezaktywować w dowolnym momencie. Cudo!

 

4. Huge IT image gallery – KLIK

Jako, że jestem grafikiem i potrzebuję mieć na swojej stronie portfolio, potrzebowałam wtyczki, która te zdjęcia mi ładnie ułoży i zbierze w poszczególne kategorie 🙂 I oto jest, wtyczka do tworzenia galerii i umieszczania ich w dowolnym miejscu. Czy to we wpisie czy na stronie.

Wersja podstawowa wtyczki, czyli darmowa, ma wszystkie funkcje, które są mi potrzebne. Mogę tworzyć dowolną ilość galerii, wybrać sposób w jaki będą się układały zdjęcia, podpisać je itp itd. Dla mnie to nieodzowna część mojej strony, z którą bardzo dobrze mi się pracuje już długi czas.

 

5. Font – KLIK

Znacie to, gdy motyw, który macie na swojej stronie nie oferuje zmiany fontów i żeby móc je pozmieniac musicie kupić jego pełną wersję? Ja też! I tu z pomocą przychodzi ta wtyczka do zmieniania fontów każdego napisanego elementu na naszej stronie. Dosłownie każdego!

Oferuję ona wiele wgranych już fontów, ale możemy także dodać swoje ulubione. Obsługa jest łatwa i z poziomu naszej strony, więc od razu widzimy efekt zmian. Serdecznie polecam, bo dzięki niej możemy zmodyfikować naszą stronkę idealnie pod siebie.

 

6. Instagram Feed – KLIK

Ja osobiście chcę na swojej stronie pokazywać co umieszczam na Instagramie, wiąże się to bezpośrednio z moją pracą. Jeśli też chcecie w łatwy i intuicyjny sposób pokazywać co tam wrzucacie na Insta, to ta wtyczka jest dla Was.

Łatwa w użyciu, ma wystarczające funkcje w wersji podstawowej, ale jeśli chcecie zaszaleć możecie wykupić wersje premium i wtedy świat jest Wasz!

 

7. Favicon XT-Manager – KLIK

Może i ta wtyczka nie ma zbyt wielu funkcji i wydaje się być mało ważna, to pomoże Wam ona zmienić bardzo istotną rzecz na Waszej stronie. Pozwala ona mianowicie, na zmianę obrazka przy opisie Waszej strony na otwartej karcie w przeglądarce.

Jest to bardzo ważne jeśli chodzi o spójną identyfikację strony i po prostu jest to profesjonalne podejście.

 

8. Really Simple SSL – KLIK

Bezpieczne szyfrowane połączenie jest teraz wymagane ze względów bezpieczeństwa. Możecie szyfrowanie SSL wykupić u swojego dostawcy hostingu, jednak aby włączyć je na Waszej stronie, nie wystarczy za nie zapłacić. Trzeba także wprowadzić pewne modyfkacje na stronie, bez których szyfrowanie nie zaistnieje. Niekiedy może to być skomplikowane i tu z pomocą przychodzi ta wtyczka, która robi to za nas 😀

Po paru kliknięciach można cieszyć się bezpiecznym połączeniem.

 

9. WP-SpamShield – KLIK

Spam – znienawidzony przez każdego, przeszkadza w komunikacji z odbiorcami bo zaśmieca nam sekcję komentarzy i czasem nie pozwala się przebić do tych wartościowych spostrzeżeń. Ta wtyczka blokuje SPAM genialnie. Odkąd mam ją zainstalowaną nie przedarł się żaden komentarz napisany po rosyjsku, ani żaden mail za pomocą formularza kontaktowego, umieszczonego na stronie.

 

10. Shop Page WP – KLIK

Jeśli tak jak ja chcecie wprowadzić na swoją stronę element sklepu internetowego – to voila! Prosta w użytkowaniu, darmowa wtyczka do tworzenia sekcji sklepu na Waszej stronie. Pozwala na tworzenie stron produktów, całych sekcji i kategorii. Jest idealna, gdy sklep ma być jedynie częścią Waszej strony. Jeśli chcecie aby był to sklep sam w sobie, to polecam coś innego – bardziej rozbudowanego, co niestety może być płatne. Ta wtyczka jest darmowa i ma wszystkie potrzebne funkcje.

 

Dajcie koniecznie znać jakie są Wasze wtyczki typu must have! Chętnie sprawdze co Wam ułatwia pracę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *