5 NAJLEPSZYCH STRON INTERNETOWYCH DLA GRAFIKÓW.

Strony internetowe dla grafików - MAFOdesign

Strony internetowe dla grafików to nie tylko poradniki i blogi innych ludzi z branży. Są to narzędzi, dzięki którym możemy być produktywniejsi i lepiej wykonywać swoje zadania. Każdy niezależnie od zawodu jaki uprawia, lubi lub nawet zmuszony jest ułatwiać sobię pracę. Ja uwielbiam, nie tylko jako grafik, ale po prostu jako człowiek, ułatwiać sobie życie na wszelakie możliwe sposoby.

 

Odpowiednie strony internetowe dla grafików usprawnią Twoje dziłanie!

 

Ułatwieniami w pracy jest dobra organizacja czasu i planowanie, ale także stworzenie sobie bazy stron, dzięki którym wyszukiwanie materiałów będzie łatwe i przyjemne.  Strony internetowe dla grafików mnożą się teraz jak grzyby po deszczu, co nie znaczy, że wszystkie z nich są warte uwagi. Chciałabym podzielić się z Wami moimi pięcioma ulubionymi stronami, bez których, jako grafik nie umiem – nie chcę funkcjonować!

1. DAFONT

Jedna z najbardziej popularnych baz fontów w internecie i tym samym, dla mnie osobiście najlepsza. Może jest to oczywisty wybór, ale dzięki tej stronce znaleźć możemy także fonty darmowe z możliwością ich komercyjnego użytku, co jest niezwykle ważne przy tworzeniu projektów na sprzedaż.  Fonty są podzielone na style, wyszukiwanie moża filtrować lub podawać interesujące nas frazy. Podczas wyszukiwania interesującego nas fontu, mamy możliwość wpisania słowa lub zdania i podpatrzenie, jak poszczególne fonty będą w danym przypadku się prezentowały.

2. PEXELS

Baza darmowych, stockowych zdjęć, która może nie powala wielkością, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Ja wyszukuję tam przede wszystkim zdjęć ilustracyjnych do wpisów na bloga czy postów na Instagrama lub Facebooka. Można znaleźć tam także zdjęcia będące doskonałą bazą do mock-upów dla produktów. Baza ta ciągle się poszerza, a jakoś zdjęć nie odbiega od tych na innych portalach. Ważne dla mnie jest to, że materiały są darmowe, ponieważ przy wielu innych wydatkach na materiały, oprogramowanie, odpowiednie wtyczki, warto jest oszczędzić chociażby na tym.

 

Dobrych materiałów nigdy dość.

 

3. THE HUNGRY JPEG

Portal dla grafików oferujący gotowe projekty, w przystępnych cenach lub za przysłowiowego dolara. Można znaleźć tam, elementy wektorowe, tła, mock-upy oraz wiele wiele innych. Po raz kolejny każdy znajdzie coś dla siebie. Po zapisaniu się na listę mailingową, można dowiedzieć się o obniżkach cen lub promocjach na bundle w danej tematyce. Co piątek dostajemy coś zupełnie za darmo do ściągnięcia z rozszerzoną licencją. Najczęściej są to fonty lub wektorowowe elementy, typu wianki, ozdoby czy ornamenty. Ja zawsze czekam z niecierpliwością na FREEBIE FRIDAY 😉

4. DESIGN CUTS

Kolejne strony internetowe dla grafików, to np. oferująca w zasadzie to samo co The Houngry Jpeg, Design Cuts. Możemy kupić tam pojedyncze elementy, całe projekty lub duże boundle, ale także dostajemy darmowe elementy z rozszerzoną licencją. Warto zatem założyć tam konto i zapisać się na listę mailingową. Każdy przez nas zakupiony projekt oraz także te darmowe, zapisują się na naszym koncie i możemy pobrać je ponownie kiedy nam się tylko podoba. Za “zakup” freebiesów także zostaje wystawiony nam rachunek w wysokości 0$. Warto także polować na sezonowe przeceny na akurat zbliżające się święta typu Wielkanoc czy Dzień Matki. Można wtedy ułątwić sobie znacznie pracę.

 

Przydatne narzędzia to połowa sukcesu.

 

5. CANVA

To może nie do końca strona internetowa, ale narzędzie, które jest też aplikacją na telefon. Canva to taki przenośny Corel i Photoshop w jednym wraz z bazą, również darmowych, materiałów. A za dolara lub dwa można kupić coś idealnie pod nas skrojonego. W Canvie można zaprojektować wszystko, od wizytówki po tło na Facebooka i post na Instagrama. Ja używam jej do tworzenia nieskomplikowanych projektów dla klientów, ale przede wszystkim na potrzeby mojej własnej reklamy. Sprawdza się idealnie do podkręcania zdjęć do posta lub ilustracji na bloga. Najfajniejsze jest jednak to, że te projekty mam zawsze ze sobą, bo będąc zalogowana, to co stworze na komputerze mam także na telefonie. Nagłówek tego posta został stworzony właśnie w Canvie!

Tak oto ułatwiam sobie pracę 🙂 Dajcie znać w komentarzach, czy również używacie tych stronek czy może zainteresowani moim opisem dopiero spróbujecie. Polecam je z całego serca!

W następnym poście z tej serii przedstawię Wam kolejne 5 stron – aplikacji, które baaaardzo ułatwiają mi życie 😉

A już teraz odsyłam Was do starszego posta o najlepszych darmowych fontach obrazkowych –> KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *