7 PROGRAMÓW KOMPUTEROWYCH UŁATWIAJĄCYCH ŻYCIE.

7 PROGRAMÓW KOMPUTEROWYCH UŁATWIAJĄCYCH ŻYCIE

Kolejny wpis z serii tych “przydatnych”. Może robię się monotematyczna, ale ja zawsze ceniłam i cenię sobie tego typu wpisy u innych twórców. Po pierwsze oszczędzają one czas, a po drugie nie muszę na własnej skórze sprawdzać czy coś mi się przyda czy nie 😉

Tym razem chciałabym Wam przedstawić 7 programów, w moim przypadku na windowsa, bez których nie potrafię już funkcjonować. Są przydatne, intuicyjne i związane z wieloma aspektami codziennego funkcjonowania. Ja jestem osobą, która lubi mieć wszystko pod kontrolą, prowadzę firmę, więc to też musicie wziąć po uwagę. Będą to programy komputerowe, które mają niekiedy swoje wersje na telefon, ale aplikacjami na nadroida czy IOS zajmę się kiedy indziej, w innym wpisie.

 

1.EVERNOTE

Przeważnie wszystko notuję ręcznie, ale nie zawsze chce mi się nosić ze sobą kalendarz lub notes. Aplikacja ta jest do tego idealna. Wersja podstawowa – bezpłatna, ma wszystkie potrzebne funkcje, łatwo się z niej korzysta, przejżyście wygląda, można robić nawet zapiski odręczne. Mam ją i na komputerze i na telefonie, co dodatkowo ułatwia mi pracę bo się automatycznie aktualizuje. Można notatki dzielić z innymi osobami, które mają ten program, można np. podesłać mężowi liste zakupów ;P

 

2. FASTSTONE IMAGE VIEWER

Program z tych bardziej “graficznych”, ale czy każdy z nas nie potrzebuje czasem po prostu przyciąć zdjęcia lub zmienić jego rozdzielczość?! To jest właśnie ten program, którego potrzebujecie. Raz dwa, można zmienić najbardziej potrzebne parametry bez zaprzęgania ciężkich programów graficznych. Jest prosty w obsłudze i niezawodny. Można dzięki niemu zmieniać także kontrast, jasność itp, ale ja używam go przede wszystkich do tych dwóch parametrów wymienionych na początku – rozmiaru i rozdzielczości.

 

3. WPS WRITER

Pewnie zna go większość, ale jeśli nie, to jest to moim zdaniem, najlepszy darmowy program do pisania. Posiada wszystkie funkcje jak pakiet MS. Można pobrać jedynie Writera do pisania, ale mamy także odpowiednik do tabelek czy prezentacji multimedialnych. Można zapisać w nim plik zgodny z Wordem więc nic nam się koniec końców nie “rozjedzie” u odbiorcy. Możemy także zapisać plik jako PDF, a wtedy to już na pewno wsztystko pozostanie na swoim miejscu.

 

4. GIMP

Całkowicie bezpłatny program do obróbki i tworzenia grafiki. Jest on po prostu darmową wersją Fotoszopa 😉 Jednak niczym od niego nie odstaje, ja pracuję na nim od lat. Nie jest to też jedynie “must have” dla grafików.  Jest to program, w którym tworzyć możemy różne rzeczy, malować, poprawiać zdjęcia. Czasem przydaje się np. do usuwanai pryszczy czy zmarszczek 😀

 

5. FIREALPACA

Jeśli lubicie malować na komputerze, nawet jedynie amatorsko, to błagam nie korzystajcie z painta! Firealpaca jest tym czego szukacie. Jest to darmowe, rozbudowane narzędzie do malowania. Posiada w swojej bazie wiele pędzli i końcówek, które bardzo urozmaicą Waszą przygodę z malowaniem i wyniosą je na wyższy poziom. Łatwy w użyciu i bardzo intuicyjny program.

 

6. FENCES

Dla kogoś, kto z bałaganem czuje się conajmniej źle, jest to konieczność. Jest to program do porządkowania folderów na pulpicie 😀 Tworzymy sobie obszary w których umieszczamy foldery z poszczególnych katergorii jak np. firma, rozrywka, obróbka zdjęć, gry itp. Proste, łatwe, ale bardzo pomocne i przy tym dobrze wygląda.

 

7. ADBLOCK

Choć to nie do końca program, a rozszerzenie/wtyczka do przeglądarki, w moim przypadku Chrome’a i do tego nie rozpoczyna się zdania od “choć”, to go tu umieszczam. Już nie mogłabym bez niego żyć, bo reklamy to jest i będzie coś, co życie uprzyksza chyba każdemu. Oczywiście zdarzają się strony, które nie współpracują zanim się Adblocka nie wyłączy, ale można ustawiać wyjątki dla poszczególnych witryn więc wszystko działa sprawnie i poprawnie.

 

Teraz zapraszam Cię do moich poprzednich wpisów ułatwiających życie 😉

10 PRZYDATNYCH WTYCZEK DO WORDPRESS.

5 NAJLEPSZYCH STRON INTERNETOWYCH DLA GRAFIKÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *