PAKOWANIE PREZENTÓW… PARĘ RAD + FREEBIE.

Pakowanie prezentów - zawieszki

Pakowanie prezentów może być nudną powinnością albo kreatywną zabawą, która nasze podarki wyniesie na wyższy poziom.
Można pójść na łatwiznę i kupić po prostu torebki na prezenty, ale można też trochę zaszaleć. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i chęci. Dzięki nim już rozpakowywanie prezentu będzie prawdziwą przyjemnością.

 

PROSTO NIE ZNACZY NUDNO

Ja w tym roku postawiłam na klasyczny, szary papier, ktory będzie wspaniałą podstawą. Można użyć także białego papieru lub gazet, które też sprawdzą sie doskonale. Chciałam uzyskać efekt zwykłych (niezwykłych) przesyłek pocztowych, nadanych np. z Laponii. Do tego znalazłam świetne naklejki, które nadadzą paczkom charakteru i spotęgują efekt przesyłek. Ze wszystkim wietnie współgra sznurek jutowy, który osobiście używałabym do wszystkiego 😉

 

Pakowanie prezentó - MAFOdesign

 

Wszystko zatem zamyka się w kolorystyce szaro-brązowo-czerwonej. Jest to pakowanie proste, ale bardzo efektowne i nieoczywiste. Jest także stosunkowo tanie. Szary papier i sznurek jutowy są bardzo tanie, a naklejki można zastąpić napisami i rysunkami wykonanymi np. czerwonym markerem. Dodatkowo do szarego papieru pasuje każdy inny kolor, więc zamiast czerwonych elementów, można użyć kolorów jakie tylko nam się podobają, lub jakie lubi obdarowywana osoba. Można dopasować kolory do wystroju mieszkania czy kolorystyki bombek na choince, aby prezenty leżące pod choinką idealnie się komponowały 🙂 Do szarego papieru będą pasowały także świerkowe gałązki wetknięte pod sznurek, ale to radzę zrobić przed samym wręczaniem prezentu.

 

Pakowanie prezentów - MAFOdesign

 

Do pakowania tegorocznych prezentów dla najbliższych ja użyłam kupnych zawieszek, które wpasowały się kolorystycznie w moją wizję. Dla Was mam zupełnie za darmo w ramach tegorocznych Mikołajek FREEBIE z zawieszkami do prezentów do samodzielnego wydrukowania TUTAJ oraz świąteczną kartkę TUTAJ. Najlepiej wydrukować je na grubszym papierze. Na tyłach zawieszek możecie napisać dla kogo przeznaczony jest prezent. Drukując kartkę na A4 (prawa strona w poziomie) można stworzyć jej składaną wersję, w której środek można wpisać życzenia.

Życzę Wam zabawy podczas pakowania i bezstresowych przygotowań do Świąt. Pamiętajcie, że udostępniane przeze mnie FREEBIES są tylko do Waszego prywantego użytku 🙂

 

Christmas tags - MAFOdesign

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A propos sznurka jutowego i używania go, powiedźmy często 😉 Pokażę Wam zdjęcie prezentów, jakie robiłam w zeszłym roku.

 

 

Jeśli macie ochotę zostać i poczytać coś jeszcze, to TUTAJ jest mój zeszłoroczny wpis z małym projektem DIY.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *